W miniony weekend odbyły się wojewódzkie eliminacje Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”, w których wzięło udział 21 par policjantów z różnych komend. Najlepszą parą okazał się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, który reprezentowali sierż. Kamil Sabatura oraz st. post. Mateusz Zdun. Zmagania miały miejsce na obiektach KWP w Lublinie, gdzie zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą teoretyczną.
W ciągu dwóch dni odbyły się różnorodne konkurencje, w tym strzelanie sytuacyjne i techniki obezwładniania. Na zakończenie rywalizacji policjanci zasiadali do testu wiedzy, który oceniał ich umiejętności w zakresie przepisów karnych oraz prawa ruchu drogowego. Po zakończeniu zawodów ogłoszono zwycięzców, a puchary wręczył młodszy inspektor Jacek Deptuś, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.
Oprócz zwycięzców, w rywalizacji wyróżnił się także patrol z Radzynia Podlaskiego, który zajął drugie miejsce oraz patrol z Parczewa, który uplasował się na trzeciej pozycji. Laureaci zostaną przedstawicielami lubelskiego garnizonu Policji w nadchodzącym ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku. Turniej „Patrol Roku” ma na celu nie tylko wyłanianie najlepszych funkcjonariuszy, ale także podnoszenie standardów w służbie oraz doskonalenie umiejętności policjantów dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.
Źródło: Policja Opole Lubelskie
Oceń: Patrol z Puław zwycięzcą wojewódzkich eliminacji „Patrol Roku 2026”
Zobacz Także

