UWAGA! Dołącz do nowej grupy Opole Lubelskie - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej w Lublinie


W dniu dzisiejszym w Lublinie upamiętniono 86. rocznicę zbrodni katyńskiej, składając hołd ofiarom tragicznych wydarzeń z 1940 roku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele policji oraz związków zawodowych, którzy oddali cześć pomordowanym przez NKWD polskim oficerom. Przez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Pomniku Poświęconym Pomordowanym Policjantom II RP, oddano symboliczne hołd tym, którzy oddali życie za ojczyznę.

W ramach ceremonii, świętujący w Lublinie, w tym Komendant Wojewódzki Policji, inspektor Tomasz Gil, oraz jego zastępca młodszy inspektor Jacek Deptuś, a także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa lubelskiego, nadkomisarz Andrzej Wójcik, podkreślili znaczenie pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej. Warto przypomnieć, że na mocy tajnej decyzji Biura Politycznego Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii, w tamtych czasach życie straciło blisko 22 tysiące Polaków, w tym 15 tysięcy jeńców obozów NKWD.

Ofiarami zbrodni katyńskiej byli głównie wybitni przedstawiciele elit polskich: oficerowie Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji, a także urzędnicy i intelektualiści. Przez długi czas zbrodnia ta była pomijana i niewłaściwie interpretowana przez władze oraz historię. Celem dzisiejszej uroczystości było nie tylko uczczenie pamięci zamordowanych, ale także przypomnienie o ich tragicznym losie oraz potrzebie prawdy w tworzeniu wspólnej historii, co jest niezwykle istotne dla przyszłych pokoleń.

Źródło: Policja Opole Lubelskie


Oceń: Hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej w Lublinie

Średnia ocena:4.65 Liczba ocen:7


Zobacz Także