Najlepsi eksperci z branży przyjadą do Opola na Bitcoin & Blockchain Meetup. To już druga edycja tego wydarzenia w naszym mieście.

Waluty cyfrowe wywołują skrajne emocje, dla jednych to okazja inwestycyjna, a dla innych niesamowita nowa technologia, porównywana do Internetu w początkowych stadiach jego rozwoju. Nic dziwnego, że zainteresowały się nimi największe banki, instytucje finansowe, duże korporacje i rządy z całego świata.

9 marca 2018 o godzinie 17:00, w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, najlepsi polscy eksperci z branży postarają się wyjaśnić temat Bitcoina i technologii Blockchain. Wydarzenie jest skierowane dla każdego, niezależnie od tego, czy poznałeś już tą ekscytującą nową technologię, czy dopiero chciałbyś poznać podstawy.
Spotkanie organizowane jest przez serwis Cyfrowa Ekonomia, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin i IusNet. Zarówno organizatorzy, jak i prelegenci współpracowali z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach strumienia “Blockchain/DLT i waluty cyfrowe” i mogą pochwalić się największą i najbardziej rzetelną wiedzą w tym zakresie.
Spotkanie ma charakter edukacyjny, wstęp jest darmowy, a rejestracja nie jest wymagana. Tematy będą przystępne dla każdego, a ponadto będziesz mieć możliwość dyskusji z liderami branży – przedsiębiorcami, ekonomistami, prawnikami, programistami, przedstawicielami dużych korporacji i małych lokalnych biznesów.
„Wiele osób postrzega waluty cyfrowe jedynie jako narzędzie do spekulacji. My chcemy pokazać drugą stronę, czyli niezwykle fascynującą technologię, która już teraz odmienia świat i wprowadza rewolucję nie tylko w sektorze finansowym, ale także w administracji państwowej, łańcuchach dostaw, Internecie rzeczy, oraz wielu innych dziedzinach. Nie bez powodu mówi się, że blockchain to rewolucja na miarę Internetu” – Komentuje Daniel Haczyk, organizator spotkania i redaktor naczelny serwisu Cyfrowa Ekonomia.

W drugim Opolskim Meetupie wezmą udział:
• Stanisław Wołoch, założyciel pierwszego w kraju stacjonarnego kantoru kryptowalut, przedsiębiorca, prezes Quark Sp. z o.o., właściciel marek BitcoinWarszawa i InfoBitcoin. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i Bitcoin Foundation Ukraine. Organizator spotkań Beer&Bitcoin i Business Coin.
Sylwester Suszek, prezes największej polskiej giełdy kryptowalut, z której korzysta już ponad 600 000 osób. Giełda współpracowała z Ministerstwem Cyfryzacji, ma status sygnatariusza Kanonu Dobrych Praktyk Podmiotów Rynku Kryptowalutowego w Polsce, oraz została nagrodzona Polską Nagrodą Innowacyjności 2017 na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości.
Rafał Kiełbus, deweloper w Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain – Projekcie rozwiązywania istotnych problemów społecznych i gospodarczych instytucji publicznych w Polsce, dofinansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Na zakończenie odbędzie się dyskusja z prelegentami, którą poprowadzi mgr. Inż. Rafał Prabucki, reprezentant Uniwersytetu Opolskiego i redaktor działu prawnego serwisu Cyfrowa Ekonomia.

Pierwsza edycja zgromadziła sporo słuchaczy.

Informacje tym wydarzeniu oraz o kolejnych możesz śledzić na stronie: www.meetup.opole.pl